Niedziele niehandlowe- wpływ na rozwój e-commerce

Niedziele niehandlowe zostały wprowadzone 1 marca 2018 roku. Zgodnie z ustawą w 2018 roku dwie niedziele w miesiącu istniała możliwość zrobienia zakupów. W 2019 roku sklepy były czynne tylko w jedną niedziele w miesiącu. Natomiast w roku 2020 tylko w 4 niedziele w roku będą otwarte sklepy. Jest to istotna zmiana, ze względu na rosnący trend robienia zakupów w niedziele. Osoby pracując od poniedziałku do piątku często nie mają czasu na zrobienie zakupów w ciągu tygodnia i decydują się na wykonanie ich w weekend. Nie chodzi tutaj tylko o zrobienie zakupów spożywczych, ale też o centra handlowe, które dostarczają klientom różnego rodzaju produktów i usług. Jest to tak naprawdę lubiana forma spędzania wolnego czasu.

Co w takim razie będziemy robić w niedziele niehandlowe?

Oczywiście ten czas będziemy spędzać z najbliższymi. Jednak wielu osobom będzie brakować brak możliwości zrobienia zakupów w niedziele, dlatego naszym zdaniem sprzedaż przeniesie się do Internetu. Chcąc sprawić sobie przyjemność włączymy komputer i będziemy robić zakupy on-line. Bez wychodzenia z domu jednym kliknięciem można spełnić właśnie te potrzeby. Ma to swoje plusy. W ten sposób będzie można połączyć wiele rzeczy. Przede wszystkim będziemy mogli spędzić czas z dziećmi, rodziną, drugą połówką bądź znajomymi przy jednoczesnym sprawianiu sobie małej przyjemności.  

Ten czas oczekiwania na przesyłkę… Chyba każdy z nas wie jak to jest. Oczekujemy na produkt zamówiony przez Internet z niecierpliwością. Wyczekujemy kuriera, a jak przesyłka zostanie dostarczona cieszymy się bardziej niż przy zakupach stacjonarnych.

 

 

Zakupy przez Internet są też oszczędnością czasu. Nie tracimy czasu na dojazdy, które w dużych miastach często trwają zdecydowanie za długo. Dodatkowo jest to też rozwiązanie ekologiczne.

Znając już możliwości Internetu warto pamiętać o tym narzędziu, gdyż jest ono bardzo przydatne. 

Zapewne część z nas mimo wszystko wybierze zakupy stacjonarne. Konieczność zobaczenia produktu przed jej zakupem, jakości wykonania oraz możliwość porównania wielu produktów sprawia, że niektórzy nie przekonają się do zakupów on-line. Warto zatem zapamiętać, w które niedziele będziemy mogli zrobić zakupy w sklepach, dlatego poniżej przedstawiamy Wam harmonogram niedziel handlowych.

Niedziele handlowe - Harmonogram

Niedziel handlowych w roku 2020 jest zdecydowanie mniej niż w roku 2019. Pierwsza niedziele handlowa jest dopiero w sierpniu:

– 30.08.2020

 

– 26.01.2020

– 05.04.2020

– 26.04.2020

-28.06.2020

– 13.12.2020

– 20.12.2020

W lutym, marcu, maju, lipcu, październiku i listopadzie 2020 roku niestety żadna niedziela nie będzie handlowa. Pamiętajmy, że sklepy będą też zamknięte 11 listopada oraz w Boże Narodzenie, czyli 25.12 oraz 26.12.Semapear

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *