Jak stworzyć stronę internetową w top 10 Google – marketing internetowy

Marketing internetowy jest bardzo ważny dla tworzenia strony www. Na rynku dostępnych jest wiele możliwości: wordpress, wix i inne. 

Stworzenie strony internetowej dla Twojego biznesu jest bardzo ważne. Pozwala na znalezienie potencjalnym klientom Twojej oferty, zwiększa widoczność oraz sprawia, że firma uznawana jest za profesjonalną. Wszystkie te działania zwiększają prawdopodobieństwo regularnych przychodów Twojej firmy. Warto zatem zastanowić się jak zrobić stronę internetową. Sposobów oczywiście jest wiele. Możesz powierzyć to zadanie profesjonalistom bądź spróbować samodzielnie ją stworzyć korzystając z dostępnych kreatorów. 

1. Stworzenie strony internetowej przez profesjonalistów

Stworzenie strony www przez profesjonalistów jest na pewno najwygodniejszym rozwiązaniem. Przedstawiasz swoją wizję strony internetowej, a eksperci tworzą ją za Ciebie. Koszt takiego rozwiązania to od 2.000 zł do nawet 10.000 zł. Wszystko zależy od Twoich wymagań i preferencji. Każda strona internetowa musi zostać dopasowana do Twojej grupy docelowej oraz musi być regularnie aktualizowana, a to właśnie generuje dodatkowe koszty. Spójność i profesjonalizm ułatwiają realizację Twoich planów biznesowych. Wydaje się proste, a jednak wiele firm boryka się z problemami pozyskania klientów mimo rosnącego popytu na oferowane również przez Twoją firmę produkty. Przyczyną może być właśnie źle zrobiona strona internetowa, która nie dostarcza odpowiedniego źródła informacji. 

Pamiętaj, że pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz, a zazwyczaj potencjalny klient rozpocznie kontakt Twojej firmy właśnie poprzez stronę internetową

2. Stworzenie strony www samodzielnie

Drugim dostępnym rozwiązaniem na rynku jest stworzenie strony internetowej samodzielnie. Wymaga to dużej ilości czasu, ale masz pewność nad kontrolą i zarządzaniem własnej strony www. Możliwości jest wiele. Większość dostępnych kreatorów jest darmowych, tylko który wybrać. My przedstawimy Wam kilka popularnych rozwiązań:

  • Na WebWave masz możliwość przetestowania wielu narzędzi bez ponoszenia żadnych kosztów. Jest to polski program do tworzenia stron internetowych, który powstał w 2011 roku. 
  • Na polskim rynku jest to jedno z najbardziej popularnych narzędzi. Spełni on oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających. 
  • WebWave jest rozbudowany, ale bardzo intuicyjny. Dodawanie dodatkowych funkcji jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć na odpowiednią ikonę i przeciągnąć w wybrane przez siebie miejsce na stronie. 
  • Największą zaletą tego programu jest wsparcie techniczne, prowadzona polityka cenowa, możliwość zarabiania oraz możliwość posiadania wielu webmasterów. 
  • Ciągły wzrost popularności urządzeń mobilnych sprawia, że bardzo ważne stało się tworzenie stron responsywnych. WebWave umożliwia nam w prosty sposób tworzenie takiej strony. 
  • Szablon Wix reklamuje się jako darmowy i bogaty w wiele funkcji szablon. Jego celem jest umożliwienie tworzenia stron www bez umiejętności kodowania. Użytkownicy uważają, że układ menu jest przejrzysty i intuicyjny. Pozwala to na szybkie zrozumienie oferowanych rozwiązań. 
  • Bardzo łatwo dodaje się kolejne elementy. W Wix wystarczy dodać wybrany element i przeciągnąć w odpowiednie miejsce.
  • Sporym minusem jest zamknięcie możliwości wymienienia szablonu na inny bez utraty efektów wykonanej do tej pory pracy. Zanim zatem zaczniesz tworzenie strony w Wix przeanalizuj dokładnie dostępne szablony i wybierz ten optymalny dla Twojego biznesu. 

Home ma wiele ograniczeń w stosunku do takich narzędzi jak wyżej opisywane: Wix oraz WebWave. 

Podczas tworzenia strony internetowej w Home wielu użytkowników się gubi i nie wie co dalej należy zrobić. Wymaga to długiej nauki, a zazwyczaj nikt nie ma do tego cierpliwości i chęci. 

Założenie konta na tym portalu też nie należy do zachęcających. Już na samym początku trzeba podać dane wrażliwe. System Home wymaga podania numeru PESEL (jeśli zakładasz konto na osobę prywatną),a NIP i REGON jeśli zakładasz konto na firmę. Dla wielu osób może to być spora przeszkoda.

WordPress jest zdecydowanie naszym faworytem. Jest on obecnie najpopularniejszym CMS (Content Management System). Z Worspress korzysta m.in Beyonce oraz New York Times. Narzędzie to doda ponad 100 wtyczek do witryny i jest bezpłatny. Używanie go jest bardzo proste. System jest intuicyjny i przejrzysty. Posiadanie strony internetowej na WordPress pomaga w pozycjonowaniu, dzięki dodanych możliwościom: kategoriom oraz tagom. Poniżej zamieszam krótkie wideo przedstawiające wad i zalety tego systemu.

Top 4 kreatory do tworzenia strony www

Po wyborze kreatora do stworzenia strony internetowej należy wybrać szablon strony internetowej oraz jej kolorystykę. Należy  też na swojej stronie www napisać kilka tekstów i wkleić logotyp firmy. W ten sposób Twoja strona internetowa będzie wyglądała na profesjonalną.

Pamiętaj, że decydując się na stworzenie strony internetowej w kreatorze nie będziesz w stanie idealnie dopasować jej do swoich preferencji. Szablony wymagają trzymania się gotowych schematów. Czasami zdarza się, że korzystając z szablonów na stronie www mogą pojawić się błędy, które w większości przypadków będzie mógł naprawić tylko specjalista.

3. Domena

Po stworzeniu strony internetowej w kreatorze należy wykupić domenę. Domena to nazwa Twojej strony internetowej. Przy wyborze domeny trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim musisz sprawdzić czy strona serwisu jest dostępna. Możesz to zrobić sprawdzając dostępność na stronie Domeny.tv . Drugim rozwiązaniem jest wykupienie wygasającej domeny. Wygasające domeny znajdziesz na stronie AfterMarket

Drugim ważnym elementem podczas wyboru domeny jest możliwie jak najkrótszy jej adres. W ten sposób ułatwiasz swoim klientom jej wymówienie i zapamiętanie. Dodatkowo dobrze, żeby nazwa strony internetowej kojarzyła się z Twoją formą działalnością. 

Trzecim istotnym elementem jest unikanie liczb w adresie. Po pierwsze podając komuś swoją stronę internetową może źle zapisać adres. Jeśli w domenie jest cyfra to potencjalny klient może nie wiedzieć czy zapisać tę nazwę słownie czy liczbowo. 

Zastanów się też nad końcówką swojej domeny. Jeśli chciałbyś prowadzić biznes w Polsce to wystarczy czy końcówka .pl. Natomiast jeśli zamierzasz prowadzić biznes międzynarodowy to warto zainwestować w końcówkę .com.

4. Hosting

Po wybraniu domeny należy wybrać hosting. Hosting to udostępnienie miejsca na tekst, filmy i grafikę na serwerze.  

Nie wybieraj pochopnie. Należy przeanalizować dostępne rozwiązania i wybrać to optymalne. Pamiętaj, że najbardziej popularni dostawcy mają najlepsze ceny.

Pamiętaj też, że cena zależna jest od przestrzeni dyskowej, czyli miejsca na dysku na trzymanie: plików na stronie, zdjęć bądź filmów. 

Polecamy dostawcę OVH, za który zapłacisz niecałe 13 zł brutto za rejestrację. Z kolei koszt odnowienia to 50 zł brutto.

Search-Engine-Marketing

2 thoughts on “Jak stworzyć stronę internetową w top 10 Google – marketing internetowy”

  1. Pingback: Dlaczego 1 stronę warto stworzyć w Wordpressie?

  2. Pingback: Jak skutecznie optymalizować teksty SEO w 7 krokach

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *