Jak copywriting pomaga w pozycjonowaniu stron?

Jeśli myślicie, ze copywriting może pomóc w pozycjonowaniu strony internetowej to wpis właśnie dla Was. Czym jest copywriting i jak go umiejętnie zastosować, aby osiągnąć sukces. Czym jest content marketing. Czym różni się copywriting od content marketingu. A dodatkowo kilka życiowych case’ów które wydarzyły się naprawdę. Jeśli nie macie zdania na ten temat to warto przeczytać, chociaż dla rozrywki. 

Kilka dni temu rozmawiałem z kolega z branży marketingowej, zapisał się niedawno na certyfikowany kurs, który sporo kosztował. W trakcie rozmowy zapytałem, dlaczego zapisał się na ten kurs, czego chce się tam nauczyć, do czego będzie potrzebował zdobytych podczas tego kursu umiejętności. Jego odpowiedź bardzo mnie zaskoczyła. Brzmiała ona następująco: „Bo podobno tak trzeba, żeby osiągnąć sukces” Od razu pomyślałem, że za wiele z tego kursu nie wyniesie poza materiałami szkoleniowymi i długopisami.

Nawet jeśli robi coś co ma wartość, ale nie wie w jakim celu nie osiągnie pełnych korzyści.

Podobnie jest z content matketingiem

Content marketing, to działania promocyjne mające na celu tworzenie i publikowanie wartościowych treści w celu nawiązania długotrwałych relacji z klientem

Podobnie jest z content marketingiem, jeśli tworzymy treści, które mogą być wartościowe dla klienta, bądź potencjalnego klienta, ale nie wiemy do końca jaką wartościowa wiedzę mamy przekazać to całe działania będą nieskuteczne. Jeśli tworzycie treści dla klienta tylko dlatego, że konkurencja też tak robi, to działania tego typy nie mają żadnego sensu. Dlaczego naśladowanie konkurencji miałoby nie mieć sensu, zapytacie, przecież takie są trendy na rynku, niekoniecznie. Co w sytuaci kiedy waszym targetem jest nieco inny klient niż konkurencji, albo świadczycie inne usługi, ale w obrębie takiej samej branży?

Kiedy mamy już określonego klienta i znamy jego potrzeby i preferencje dotyczące treści, które mogą go zainteresować, powinniśmy stworzyć plan kampanii marketingowej.Informacje o tym jak zaplanować kampanie marketingowa znajdziecie w innym artykule.

Nieodłącznym elementem Content Marketingu jest Copywrighting

Czym jest Copywriting?

Copywriting to nic innego jak pisanie tekstów na zlecenie. Jeżeli zamierzamy tworzyć bloga firmowego lub poradnik dobrze jest powierzyć tworzenie treści komuś innemu z większym doświadczeniem i znajomością branży.

Wybór Copywrightera

Wybór copyrightera nie jest prosty, z jednej strony to powinna być osoba, która zna know-how związane z branżą której dotyczą publikowane teksty, z drugiej strony powinna to być osoba z doświadczeniem. Przygotowany tekst powinien być łatwy w odbiorze dla klienta

Tworzone w ramach copywritingu treści powinny być przejrzyste, czyli takie które  przyciągają wzrok, a jednocześnie pozwalają na szybkie znalezienie konkretnej informacji. Długość tekstu też ma znaczenie, z jednej strony tekst powinien być jak najdłuższy, tak, żeby był lepszy od tekstów konkurencji. Z drugiej strony klienci niechętnie poświęcają więcej czasu niż 3-5 min. na przeczytanie nawet ciekawego tekstu. Trzeba więc jak najlepiej przygotować tekst, aby był atrakcyjny, warto powierzyć to specjalistom.

Content Marketing i Copywrighting, jakie kanały komunikacji wybrać

Jak już wcześniej wspominaliśmy, przy prowadzeniu działań zwiazanych z content marketingiem bardzo ważne jest prowadzenie kampanii marketingowej przy pomocy wielu kanałów komunikacji z klientem, wtedy jest bardziej skuteczna. Decydując sie na copywriting poniekąd jesteśmy skazani wyłącznie na źródła pisane, chociaż mają one największy udział wśród dostępnych, jednak content marketing, czyli marketing treści jest nieco szerszym pojęciem.

Działania content marketingowe można sprowadzić do publikacji informacji w innej formie, np. nagrań, audycji i webinariów. W skład content marketingu wchodzą wszystkie kanały przekazu wartościowych treści dla klienta.

W Semapear świadczymy również usługi copywritingu, zaufaj specjalistom i skontaktuj sie z nami

Kontakt

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *