Dlaczego 1 stronę warto stworzyć w WordPressie?

WordPress to naszym zdaniem najlepsze narzędzie do stworzenia pierwszej strony internetowej. Pewnie wielu z Was stanęło przed dylematem stworzenia strony internetowej dla swojej organizacji. Powszechnym jest stwierdzenie, że jeśli coś nie funkcjonuje w sieci to najprawdopodobniej wcale nie istnieje. Z tego powodu wiele organizacji już na początku decyduje się na stworzenie własnej strony internetowej, najczęściej z powodu ograniczeń finansowych decydują się na zrobienie tego samodzielnie z różnym efektem.

Efekty samodzielnego stworzenia strony internetowej są różne ponieważ jest to trudne zadanie, dla osoby, która nie ma fachowej wiedzy na ten temat. Przy tworzeniu strony internetowej należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takie jak algorytmy wyszukiwarek internetowych, które często są aktualizowane.

wordpress

WordPress to oprogramowanie służące do tworzenia strony internetowej i aplikacji webowych. Jest to otwarte oprogramowanie oparte na darmowej licencji

Sam producent chwali się, że obecnie 38% witryn w sieci opartych jest na właśnie takim oprogramowaniu. Musicie przyznać, że to całkiem sporo, a jeszcze większe wrażenie robi fakt, że stron które są obecnie tworzone przy pomocy wordpressa powstaje obecnie coraz więcej.

Skąd wzięła się popularność wordpressa?

Narzędzie do blogowania, taka była idea jego twórców, stworzenie prostego narzedzia do dzielenia sie przez ludzi z pasją właśnie tym co najciekawsze, bez znajomości skomplikowanych kodów, które jest intuicyjne i z którym poradzi sobie przeciętny człowiek. No cóż, udało się, a projekt przerósł swoje oczekiwania z powodu otwartego kodu, do którego każdy mógł stworzyć gotowe rozwiązania.

Co to są CMS -y?

WordPress jest CMS – em, czyli Content Managment System (system zarządzania treścią). Coraz częściej strony internetowe, szczególnie takie których treść się zmienia np. serwisy informacyjne, czy sklepy internetowe tworzy się w oparciu o taki panel administracyjny. Robi się tak, żeby strona mogła być stale uaktualniana przez osobę bez specjalistycznej wiedzy informatycznej.

Najpopularniuejsze CMS -y

WordPress to najprostszy CMS, wyróżnia go intuicyjna obsługa i łatwość użytkowania. Ten system daje dużą swobodę użytkownikowi a jednocześnie nie wymaga znajomości żadnego z języków programowania. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla początkujących użytkowników. Najlepiej sprawdza się do tworzenia blogów i nieskomplikowanych stron www.

Joomla to nieco bardziej skomplikowane oprogramowanie, które jest przeznaczone wyłącznie do użytku profesjonalnego. Joomla podobnie jak wordpress oparte jest o oprogramowanie open source (z otwartym kodem)

Drupal  to CMS przeznaczony dla strony internetowej o bardzo rozbudowanej funkcjonalności. Obsługa tego systemu wymaga znajomości języków programowania takich jak PHP, CSS, czy HTML.

Typo3 to CMS, który posiada dość zaawansowany panel administracyjny, ze względu na jego wszechstronność. Do jego obsługi należy posiadać pewne umiejętności programistyczne i doświadczenie. Typo3 najlepiej sprawdza się do zarządzania dużymi portalami informacyjnymi lub forami dyskusyjnymi.

Zmienne otoczenie funkcjonowania strony internetowej

Strony internetowe funkcjonują w zmiennym otoczeniu. Oznacza to, że aby być widocznym w sieci należy stale aktualizować treści na stronie, również od strony backendu. Nie mam na mysli tylko tego, że konkurencyjne strony chcą zdobyć większe zainteresowanie, dlatego należy stale udoskonalać content, chociaż to również jest ważne. Przede wszystkim chodzi o aktualizację algorytmów wyszukiwarek.

Dla przykładu algorytmy Google mierzą ponad 200 wskaźników, które odpowiadają za widoczność strony w wyszukiwarce. Ważne jest aby nasza strona była kompatybilna z tymi wskaźnikami. Dodatkowo co kilka miesięcy wychodzą aktualizacje oprogramowania wyszukiwarek. Nieaktualizowane oprogramowanie na stronie staje się mało atrakcyjne i podatne na malware, spam i ataki hackerskie, szczególnie jeśli na stronie jest formularz kontaktowy, sklep internetowy lub w inny sposób zbierane są dane. Więcej o bezpieczeństwie w sieci dowiecie się z innego naszego artykułu.

Akcja tworzenia strony internetowej za 1zł - jak to działa

Ostatnio coraz większą popularność zyskuje akcja stworzenia strony internetowej za 1 zł. Pewnie zastanawiacie się, jak działa taka akcja. Komu opłaca się poświęcić czas dla 1 zł. Przecież nawet do stworzenia najprostszej statycznej strony internetowej trzeba poświęcić kilka godzin. Jest jeden haczyk, a właściwie więcej. Chodzi o pozyskanie stałego klienta, to coś w rodzaju inwestycji. W ramach akcji tworzone są wyłącznie najprostsze strony internetowe, oparte na WordPressie przy użyciu gotowych szablonów. W tych stronach często pojawiają się błędy ponieważ są one tworzone przez osoby bez doświadczenia najczęściej w ramach darmowych praktyk. Po kilku miesiącach okazuje się, że błędy trzeba poprawić, bo skoro strona już istnieje to trzeba ją naprawić, nawet jeśli nie jest najlepszej jakości ( z tym wiążą się dodatkowe koszty). Druga rzecz to pozycjonowanie strony, które już nie jest darmowe. Aby strona była widoczna w wyszukiwarkach ktoś musi o to zadbać, oczywiście pierwszym wyborem w większości przypadków jest agnacja, która stworzyła stronę.

Dodatkowe Koszty

Reasumując w akcji tworzenia stron internetowych za 1 zł, chodzi o pozyskanie stałego klienta. Niestety często stara się to zrobić jak najniższym kosztem, co odbija się na jakości strony internetowej. Decydując się na skorzystanie z takiej akcji dobrze jest wiedzieć jak działa ten proces.

W SEMAPEAR również tworzymy strony internetowe

Jeśli planujesz stworzyć stronę internetową

Gwarantujemy kompleksowe podejście i darmową wycenę

skontaktuj sie z namiZamów Audyt SEO

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *