9 najlepszych wtyczek do integracji WordPressa z Social Media

Szukasz najlepszych wtyczek mediów społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram do swojej witryny WordPress? Dostępnych jest tak wiele wtyczek do mediów społecznościowych dla WordPressa, że dla początkujących wybór najlepszej wtyczki staje się przytłaczający. W tym artykule pokażemy Ci jedne z najlepszych wtyczek mediów społecznościowych do WordPressa, które możesz od razu zainstalować.

Głównym problemem większości wtyczek mediów społecznościowych na WordPressie jest wydajność strony internetowej. Wtyczki muszą być ładowane przy każdym otwarciu strony, co może prowadzić do spowolnienia witryny.

W związku z tym koniecznym staje się znalezienie równowagi między funkcjonalnością i wydajnością strony postawionej na WordPressie. Wtyczki obsługujące media społecznościowe, oferujące wiele możliwości, mogą okazać się niepraktyczne, jeżeli zaczną spowalniać Twoją stronę i wpłyną negatywnie na wrażenia osób, które ją odwiedzą.

Należy przy tym zdecydować, które wtyczki zostaną umieszczone w widocznym miejscu na stronie, tak żeby ograniczyć chaos i wywołać u użytkownika lepsze wrażenia.

Wiele wtyczek mediów społecznościowych pozwala na umieszczenie swoich ikon na pasku bocznym, nad artykułem, pod artykułem itd. Trzeba samodzielnie zdecydować, jak zaprezentować wtyczki na stronie.

Po tym wstępie chcemy zaprezentować wybór najlepszych wtyczek mediów społecznościowych dla stron stawianych na WordPressie.

Najszybsza i najłatwiejsza w użyciu wtyczka z tego zestawienia. Jest zintegrowana z wybranymi sieciami społecznościowymi: Facebookiem, Twitterem, Stambleuponem, Pinterestem i LinkedInem.

Można wybrać jeden spośród trzech styli przycisków, a także miejsce ich wyświetlania (przed wpisem,  po wpisie, lub samodzielnie wskazać położenie).

Wtyczka domyślnie pokazuje liczbę udostępnień dla każdej z sieci, ale może również prezentować łączną liczbę wszystkich udostępnień.

EA Share nie można znaleźć w oficjalnym repozytorium WP, ale można ją pobrać z GitHuba.

Social-Media

Łatwa w użyciu wtyczka mediów społecznościowych do WordPress z mnóstwem opcji. Obsługuje wiele różnych witryn mediów społecznościowych. Przyciski można ręcznie ustawiać na stronie, a wyświetlająca się przy nich liczba udostępnień będzie się automatycznie aktualizować (dokładne statystki można jednak uzyskać dopiero przy wykorzystaniu stron trzecich).

 

Jeśli chodzi o wygląd ikon, wtyczka ma trzy podstawowe style: przyciski zaokrąglone, kwadratowe lub prostokątne. Aplikacja zapewnia dostęp do standardowego paska udostępniania (pozycjonowany w konkretnym miejscu na stronie) oraz pływającego (przewijającego się razem z resztą strony).

WP

AddtoAny to narzędzie do udostępniania treści w mediach społecznościowych, dostępne również jako wtyczka WordPress. Oferuje wiele platform społecznościowych, pływające i standardowe paski udostępniania społecznościowego oraz uniwersalne menu udostępniania.

Może wyświetlać liczbę udostępnień społecznościowych bez tworzenia konta i oferuje integrację z Google Analytics. AddtoAny ma mniejszy wpływ na wydajność w porównaniu do innych podobnych narzędzi, które oferują przyciski globalnego udostępniania społecznościowego.

 
Facebook

Popularne narzędzie mediów społecznościowych, które umożliwia planowanie postów na Facebooku, Twitterze, LinkedIn itp. Wtyczka WordPress to Buffer umożliwia automatyczne dodawanie nowych postów do konta Buffer, aby były udostępniane na profilach w mediach społecznościowych.

Social-media

Integracja WP z social media: Simple Social Icons

Jak sama nazwa wskazuje, Simple Social Icons wyświetla ikony mediów społecznościowych w widżecie paska bocznego. Możesz wybrać kolory, a następnie wpisać adresy URL kont w mediach społecznościowych, które chcesz wyświetlać.

Ma ograniczoną liczbę platform mediów społecznościowych obejmujących wszystkie najważniejsze i popularne usługi. Jest bardzo łatwy w użyciu i ma minimalny wpływ na wydajność.

Social-media

Wtyczka umożliwia łatwe dodawanie ikon mediów społecznościowych do paska bocznego WordPress. Oferuje trzy style ikon: zaokrąglone obramowanie, okrągłe i kwadratowe. Jeśli chcesz, możesz także użyć niestandardowych kolorów ikon.

Po aktywacji musisz odwiedzić stronę Appearance » Widgets i dodać widżet Ikony społecznościowe do paska bocznego. Zastąp domyślne adresy URL własnymi profilami w mediach społecznościowych lub kliknij dodaj więcej, aby dodać nową usługę. 

Chcesz zezwolić użytkownikom na rejestrację, logowanie i komentowanie przy użyciu ich kont w mediach społecznościowych? WordPress Social Login umożliwia właśnie to.

Jest bardzo łatwy w użyciu i obsługuje szeroką gamę sieci społecznościowych. Zawiera również moduły do wyświetlania spostrzeżeń użytkowników, menedżera użytkowników, menedżera kontaktów i komponentu BuddyPress. 

Aby zwiększyć zasięg i utrzymać zaangażowanie użytkowników w mediach społecznościowych, musisz częściej publikować posty na wszystkich tych kontach. Może to zająć dużo czasu.

Wtyczka Revive Old Posts umożliwia automatyczne udostępnianie starych postów na kontach w mediach społecznościowych. Pozwala to na utrzymanie aktywnych kont w mediach społecznościowych. Daje też użytkownikom szansę zaangażowania się i odkrywania popularnych treści z Twojej witryny.

wp

Chcesz wyświetlić swoje zdjęcia z Instagrama w WordPress? Wtyczka na to pozwala.

Będziesz musiał wygenerować token dostępu do Instagrama. Następnie możesz użyć dostępnych skrótów, aby wyświetlić feed w dowolnym miejscu witryny, w tym w postach, na stronach lub widżetach paska bocznego.

Wtyczka umożliwia także tworzenie wielu feedów poprzez dostosowywanie parametrów shortcode. Możesz nawet pobrać wiele kont na Instagramie, aby utworzyć jeden feed.

Facebook

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *